Od Off

Bill Cosby byl uznán vinným z dalšího sexuálního napadení. Musí zaplatit 12 milionů

Bill Cosby byl uznán vinným z dalšího sexuálního napadení. Musí zaplatit 12 milionů; Zdroj foto: Shutterstock

Huthová vypověděla, že komik ji a její o rok starší kamarádku pozval do sídla Playboye, když jí bylo 16 let a jemu 37. Porotcům řekla, že ji vzal za ruku a pak se s její vynucenou pomocí sám ukájel.

Cosby na videozáznamu výpovědi uvedl, že si na Huthovou nepamatuje. K incidentu podle něj nemohlo dojít, protože by nepokračoval v sexuálním styku s někým, komu ještě nebylo 18 let. Podle ženy však věděl, kolik jí v té době bylo let.

Hercova obhájkyně v průběhu procesu zpochybňovala ženinu výpověď, včetně jejího revidovaného časového harmonogramu. Při podání žaloby v prosinci 2014 Huthová uvedla, že k incidentu došlo v roce 1974, kdy jí bylo 15 let. Posléze porotcům řekla, že nedávno dospěla k závěru, že se v roce spletla, a nyní se domnívá, že se to stalo v roce 1975. Huthové je nyní 64 let.

Další Čtení :  Neuvěřitelný zážitek Orlanda Blooma: Ve vodě se žralokem

Cosby byl přitom před 11 měsíci propuštěn z vězení. Nejvyšší soud amerického státu Pensylvánie tehdy zrušil odsuzující verdikt z roku 2018, kdy byl uznán vinným ze zdrogování a znásilnění své někdejší přítelkyně. Státní nejvyšší soud zasáhl v momentě, kdy už si Cosby odpykal více než dva roky z trestu, který mohl trvat až deset let.

Cosby býval známý jako „americký táta“, především díky své roli otce v sitcomu The Cosby Show. Obvinění desítek žen ze sexuálních útoků, které se podle nich táhly pět desítek let zpět, podle Reuters zničila jeho reputaci rodinně zaměřeného člověka.

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE KLIK.

Další Čtení :  Tipy na vánoční dárky pro ženy: pro pocit luxusu, na přetížené nervy i krásu