Od Off

Veronika Kubařová by označila menstruující herečky. „Mají překrvený mozek,“ říká

Veronika Kubařová by označila menstruující herečky. "Mají překrvený mozek," říká; Zdroj foto: Honza Mudra

„V tomhle jsem hodně otevřená. O menstruaci nemám problém hovořit. Je to přirozená věc nejen pro ženu, ale i pro muže, protože je toho součástí,“ říká o cyklu, kterým si ženské tělo pravidelně prochází, herečka Veronika Khek Kubařová. 

„Když jsem byla malá a řešily jsme s holkami, kdy jsme ‚to‘ poprvé dostaly, šlo o formu sbližování. Navíc mě baví zkoumat i samotný cyklus. Má určité fáze, mění se hladina hormonů a tím i naše myšlenkové pochody. Když se s tím člověk naučí pracovat, může to hrát v jeho prospěch,“ prozradila herečka v rozhovoru pro iDnes a uvedla i příklady z praxe, kdy je podle ní v umělecké profesi třeba dbát na to, zda má žena své dny, či nikoliv.

„Jednu dobu jsem navštěvovala hodiny zpěvu a můj učitel mi říkal, že když ještě učil na konzervatoři a holky měly menstruaci, nosily ve vlasech červené mašle. Profesor je nenutil zpívat takové výšky, protože v tomto období jsou překrvené sliznice i hlasivky. Podle mě je to skvělé, ačkoli některé ženy by to možná označily za diskriminaci,“ podělila se o svou zkušenost s tím, že by byla ve svém zaměstnání ochotná zajít daleko dál.

Další Čtení :  Ben Stiller se po pěti letech dal znovu dohromady se svou manželkou

„Já jsem si ale i v divadle pohrávala s myšlenkou, že by na nástěnce, kde jsou uvedeni herci a herečky, byla u těch, které mají cyklus, třeba červená tečka. Aby diváci věděli, že možná bude koktat nebo zapomínat text, protože má překrvený mozek,“ dodala Kubařová.

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE KLIK.

Další Čtení :  Během léčby rakoviny přišla o vlasy i o jedno prso. "Pak zmizí strach ze smrti," říká