Od Off

Zátopkovi: Silný příběh a gesta lásky. Podívejte se na reálné a filmové fotografie

Zátopkovi: Silný příběh a gesta lásky. Podívejte se na reálné a filmové fotografie; Zdroj foto: Youtube.com/Lucky Man Films

Publikace vznikla u příležitosti nedožitých stých narozenin, které by Zátopková stejně jako její manžel Emil oslavila v pondělí 19. září.

Manželé Zátopkovi se narodili ve stejný rok i den a stali se nejvýznamnějším českým – respektive československým – sportovním párem. Dana Zátopková byla silná žena, která ne vždy vítala Emilův excentrismus, což zachycuje i loňský film režiséra Davida Ondříčka. Premiéru měl snímek Zátopek loni na konci srpna, legendární atlety v něm ztvárnili Martha Issová a Václav Neužil. Životopisné se bude nově promítat i v zahraničí. Film bude mezinárodně prodávat společnost Myriad Pictures, společnost zaměřená na filmovou a televizní produkci a distribuci. 

„Když jsme v roce 2021 uvedli premiéru filmu Zátopek na festivalu v Karlových Varech, ohlasy diváků i zahraničních kritiků byly tak silné, že jsme tušili, že máme film, který může oslovit lidi po celém světě. Jsme nadšeni, že film nyní bude mezinárodně prodávat společnost Myriad Pictures; film je ve skvělých rukou,“ uvedl k zahraniční distribuci režisér a producent David Ondříček.

Další Čtení :  "V Ordinaci jsem začínal jako jako totální sviňák," říká představitel zákeřného Boba

Podívejte se do galerie na reálné i filmové momenty této atletické dvojice.  

CELÝ ČLÁNEK NALEZNETE ZDE KLIK.

Další Čtení :  V dětství šikana, přeražený nos a potomci se tajemnými jmény. I tak žije Elon Musk