Máte je ještě na chalupě? Legendární „hořčičáky“ jsou dnes žádaným retro artiklem

V období socialismu nebylo běžné, že by obaly končily v koši ihned po vyprázdnění. Skleněné obaly od hořčice, džemů či marmelád se po důkladném umytí měnily v plnohodnotné sklenice na vodu, limonádu nebo čaj. Tento zvyk vycházel jednak z omezené nabídky v obchodech s domácími potřebami, ale také z přirozené snahy věci maximálně využít. Typické silnostěnné sklo, často zdobené barevným potiskem, tak sloužilo rodinám i celé roky.



